Carlo Gavazzi ICB30S30F15POM1
Mfr. Part # :
ICB30S30F15POM1
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
DataSheet
ICB30S30F15POM1 PDF
Price is not available, please RFQ
ICB30S30F15POM1 Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.591" (15mm)
  • Output Type:PNP-NO, 4-Wire
  • Response Frequency:1kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-40°C ~ 70°C