Carlo Gavazzi CA30CAF16PCTA
Mfr. Part # :
CA30CAF16PCTA
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 16MM CYL
DataSheet
CA30CAF16PCTA PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CAF16PCTA Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.630" (16mm)
  • Output Type:PNP-NC, 4-Wire
  • Response Frequency:50Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C