Carlo Gavazzi CA18CLN12TO
Mfr. Part # :
CA18CLN12TO
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
DataSheet
CA18CLN12TO PDF
Price is not available, please RFQ
CA18CLN12TO Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.472" (12mm)
  • Output Type:SCR-NO, 2-Wire
  • Response Frequency:10Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:20 VAC ~ 250 VAC
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 80°C