Carlo Gavazzi CA30CLN25CPM6
Mfr. Part # :
CA30CLN25CPM6
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
DataSheet
CA30CLN25CPM6 PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CLN25CPM6 Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.984" (25mm)
  • Output Type:-
  • Response Frequency:10Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:20 VAC ~ 250 VAC
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-25°C ~ 80°C