Carlo Gavazzi CA18CLL12BP
Mfr. Part # :
CA18CLL12BP
Description
SENSOR PROX CAP 12MM IP68 CYLIND
DataSheet
CA18CLL12BP PDF
Price is not available, please RFQ
CA18CLL12BP Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.472" (12mm)
  • Output Type:-
  • Response Frequency:5Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-20°C ~ 85°C