Carlo Gavazzi CA30CLL30BP
Mfr. Part # :
CA30CLL30BP
Description
SENSOR PROX CAP 30MM IP68 CYLIND
DataSheet
CA30CLL30BP PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CLL30BP Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:1.181" (30mm)
  • Output Type:-
  • Response Frequency:5Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-20°C ~ 85°C