Carlo Gavazzi UA30CAD35NPTI
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
UA30CAD35NPTI
Description
SENSOR PROX ULTRA 250-3500MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
UA30CAD35NPTI PDF
Price is not available, please RFQ
UA30CAD35NPTI Tech Specifications
  • Series:UA30
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Ultrasonic
  • Sensing Distance:9.843" ~ 137.795" (250mm ~ 3500mm)
  • Output Type:NPN
  • Response Frequency:2Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Voltage - Supply:12V ~ 30V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C