Carlo Gavazzi IA08BSF15NOM5
Mfr. Part # :
IA08BSF15NOM5
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.5MM CYL
DataSheet
IA08BSF15NOM5 PDF
Price is not available, please RFQ
IA08BSF15NOM5 Tech Specifications
  • Series:IA
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.059" (1.5mm)
  • Output Type:NPN-NO, 3-Wire
  • Response Frequency:2kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:10V ~ 30V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C