Carlo Gavazzi ICB18S30N14POM1
Mfr. Part # :
ICB18S30N14POM1
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
DataSheet
ICB18S30N14POM1 PDF
Price is not available, please RFQ
ICB18S30N14POM1 Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.551" (14mm)
  • Output Type:PNP-NO, 4-Wire
  • Response Frequency:1.5kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C