Carlo Gavazzi ICB30S35F22PO
Mfr. Part # :
ICB30S35F22PO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 22MM CYL
DataSheet
ICB30S35F22PO PDF
Price is not available, please RFQ
ICB30S35F22PO Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.866" (22mm)
  • Output Type:PNP-NO, 3-Wire
  • Response Frequency:1kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C