Carlo Gavazzi CA30CAN25PCTA
Mfr. Part # :
CA30CAN25PCTA
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
DataSheet
CA30CAN25PCTA PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CAN25PCTA Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.984" (25mm)
  • Output Type:PNP-NC, 4-Wire
  • Response Frequency:50Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C