Carlo Gavazzi IA12ESN04UC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
IA12ESN04UC
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IA12ESN04UC PDF
Price is not available, please RFQ
IA12ESN04UC Tech Specifications
  • Series:IA
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.157" (4mm)
  • Output Type:SCR
  • Response Frequency:1.2kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:6V ~ 35V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C