Carlo Gavazzi CA30CLN25BP
Mfr. Part # :
CA30CLN25BP
Description
SENSOR PROX CAP 25MM IP68 CYLIND
DataSheet
CA30CLN25BP PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CLN25BP Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.984" (25mm)
  • Output Type:PNP-NC/NO, 3-Wire
  • Response Frequency:5Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-20°C ~ 85°C