Carlo Gavazzi IC40CNN30TAT1
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
IC40CNN30TAT1
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 30MM MOD
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IC40CNN30TAT1 PDF
Price is not available, please RFQ
IC40CNN30TAT1 Tech Specifications
  • Series:IC
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:1.181" (30mm)
  • Output Type:SCR
  • Response Frequency:25Hz, 40Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:20 ~ 250VAC/DC
  • Termination Style:-
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C