Carlo Gavazzi CA30CAF16BPA2IO
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
CA30CAF16BPA2IO
Description
CAP PROX M30 IO-LINK CAB
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
CA30CAF16BPA2IO PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CAF16BPA2IO Tech Specifications
  • Series:CA
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.630" (16mm)
  • Output Type:NPN/PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Response Frequency:50Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C (TA)