Carlo Gavazzi ICB12S30N10PO
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
ICB12S30N10PO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
ICB12S30N10PO PDF
Price is not available, please RFQ
ICB12S30N10PO Tech Specifications
  • Series:ICB
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.394" (10mm)
  • Output Type:PNP-NO, 4-Wire
  • Response Frequency:2kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C