Carlo Gavazzi ICB30S30N15NO
Mfr. Part # :
ICB30S30N15NO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
DataSheet
ICB30S30N15NO PDF
Price is not available, please RFQ
ICB30S30N15NO Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.591" (15mm)
  • Output Type:NPN-NO, 4-Wire
  • Response Frequency:1kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C