Carlo Gavazzi IA08BSN25NO
Mfr. Part # :
IA08BSN25NO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM CYL
DataSheet
IA08BSN25NO PDF
Price is not available, please RFQ
IA08BSN25NO Tech Specifications
  • Series:IA
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.098" (2.5mm)
  • Output Type:NPN-NO, 3-Wire
  • Response Frequency:2kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:10V ~ 30V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C