Carlo Gavazzi ICS05S23F15A2NO
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
ICS05S23F15A2NO
Description
IND PROX M5 SHORT 1.5MM NPN NO
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
ICS05S23F15A2NO PDF
Price is not available, please RFQ
ICS05S23F15A2NO Tech Specifications
  • Series:ICS
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.051" (1.3mm)
  • Output Type:NPN-NO, 3-Wire
  • Response Frequency:4.5kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:10V ~ 30V
  • Termination Style:Cable
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (TA)