Carlo Gavazzi CA18HLN12PA
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
CA18HLN12PA
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
CA18HLN12PA PDF
Price is not available, please RFQ
CA18HLN12PA Tech Specifications
  • Series:CA
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.472" (12mm)
  • Output Type:PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Response Frequency:30Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:10V ~ 40V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 80°C