Carlo Gavazzi CA30CLN12MV10M
Mfr. Part # :
CA30CLN12MV10M
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
DataSheet
CA30CLN12MV10M PDF
Price is not available, please RFQ
CA30CLN12MV10M Tech Specifications
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.472" (12mm)
  • Output Type:Relay
  • Response Frequency:1Hz
  • Shielding:Shielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:24 ~ 230VAC/DC
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C