Carlo Gavazzi ICB18L50F12PO
Mfr. Part # :
ICB18L50F12PO
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
DataSheet
ICB18L50F12PO PDF
Price is not available, please RFQ
ICB18L50F12PO Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.472" (12mm)
  • Output Type:PNP-NO, 4-Wire
  • Response Frequency:1.5kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Nickel-Plated Brass
  • Voltage - Supply:10V ~ 36V
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-25°C ~ 70°C