Carlo Gavazzi ICS08S30N40M5PO
Mfr. Part # :
ICS08S30N40M5PO
Description
IND PROX M8 SHORT PNP NO
DataSheet
ICS08S30N40M5PO PDF
Price is not available, please RFQ
ICS08S30N40M5PO Tech Specifications
  • Sensor Type:Inductive
  • Sensing Distance:0.157" (4mm)
  • Output Type:PNP-NO, 3-Wire
  • Response Frequency:2kHz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Stainless Steel
  • Voltage - Supply:10V ~ 30V
  • Termination Style:Connector
  • Operating Temperature:-25°C ~ 80°C (TA)