Carlo Gavazzi CB32CLN20RTAX
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
CB32CLN20RTAX
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 20MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
CB32CLN20RTAX PDF
Price is not available, please RFQ
CB32CLN20RTAX Tech Specifications
  • Series:CB
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Sensor Type:Capacitive
  • Sensing Distance:0.787" (20mm)
  • Output Type:Relay
  • Response Frequency:5Hz
  • Shielding:Unshielded
  • Material - Body:Plastic
  • Voltage - Supply:230VAC
  • Termination Style:Cable Leads
  • Operating Temperature:-20°C ~ 40°C