SSI Technologies, Inc. P51-1000-A-I-M12-20MA-000-000
Mfr. Part # :
P51-1000-A-I-M12-20MA-000-000
DataSheet
P51-1000-A-I-M12-20MA-000-000 PDF
Price is not available, please RFQ
P51-1000-A-I-M12-20MA-000-000 Tech Specifications
  • Output Type:Analog Current
  • Output:4 mA ~ 20 mA
  • Accuracy:±0.5%
  • Voltage - Supply:8V ~ 30V
  • Port Size:Male - 7/16" (11.11mm) UNF
  • Port Style:Threaded
  • Features:Amplified Output, Temperature Compensated
  • Termination Style:M12, 4 Pin
  • Maximum Pressure:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C