Sharp Microelectronics GP1UD27XK00F
Manufacturer :
Sharp Microelectronics
Mfr. Part # :
GP1UD27XK00F
Description
SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 10M
Catalog
Optical Sensors - Photo Detectors - Remote Receiver
DataSheet
GP1UD27XK00F PDF
Price is not available, please RFQ
GP1UD27XK00F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Sensing Distance:10m
  • B.P.F. Center Frequency:40.0kHz
  • Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V