Vishay / Semiconductor - Opto Division TSOP77P38TR
Manufacturer :
Vishay / Semiconductor - Opto Division
Mfr. Part # :
TSOP77P38TR
Description
SENSOR REMOTE REC 38.0KHZ 40M
Catalog
Optical Sensors - Photo Detectors - Remote Receiver
DataSheet
TSOP77P38TR PDF
Price is not available, please RFQ
TSOP77P38TR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Sensing Distance:40m
  • B.P.F. Center Frequency:38.0kHz
  • Voltage - Supply:2.5 V ~ 5.5 V
  • Current - Supply:700 µA
  • Orientation:Side or Top View
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C (TA)