Vishay / Semiconductor - Opto Division TSSP77P38TT
Mfr. Part # :
TSSP77P38TT
Description
SENSOR REMOTE REC 38.0KHZ 40M
DataSheet
TSSP77P38TT PDF
Price is not available, please RFQ
TSSP77P38TT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Sensing Distance:40m
  • B.P.F. Center Frequency:38.0kHz
  • Voltage - Supply:2.5 V ~ 5.5 V
  • Current - Supply:700 µA
  • Orientation:Top View
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C (TA)