Phoenix America G32-A-1250-75-064
Manufacturer :
Phoenix America
Mfr. Part # :
G32-A-1250-75-064
Description
TARGET WHEEL
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
G32-A-1250-75-064 PDF
Price is not available, please RFQ
G32-A-1250-75-064 Tech Specifications
  • Series:G32
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Shape:Cylindrical
  • Magnetization:Diametric
  • Material:Neobond
  • Finish:-
  • Grade:-
  • Gauss Strength:4000G
  • Size:2.005" Dia x 0.250" H (50.93mm x 6.35mm)
  • Operating Temperature:125°C (TA)