Phoenix America G58-A-3006-25-032
Manufacturer :
Phoenix America
Mfr. Part # :
G58-A-3006-25-032
Description
TARGET WHEEL
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
G58-A-3006-25-032 PDF
Price is not available, please RFQ
G58-A-3006-25-032 Tech Specifications
  • Series:G58
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Shape:Round
  • Magnetization:Diametric
  • Material:Magnalox
  • Finish:-
  • Grade:-
  • Gauss Strength:1370G
  • Size:0.142" W x 0.013" H (3.61mm x 0.32mm)
  • Operating Temperature:125°C (TA)