Carlo Gavazzi CD50CNF05NO
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
CD50CNF05NO
Description
SEN PROX FP NPN NO 5V
Catalog
Float, Level Sensors
DataSheet
CD50CNF05NO PDF
Price is not available, please RFQ
CD50CNF05NO Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Liquid
  • Output Type:Switch
  • Output Configuration:Open Collector
  • Current:50 mA
  • Minimum Liquid Specific Gravity:-
  • Switch Actuation Level:0.197" (5mm)
  • Mounting Type:-
  • Material - Housing & Prism:Polyphenylene (PPO), Polystyrene (PPE)
  • Operating Temperature:0°C ~ 60°C
  • Voltage Rating:5V