Carlo Gavazzi VP02-110TB
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
VP02-110TB
Description
LVL SEN OPTICAL 110VAC NO
Catalog
Float, Level Sensors
DataSheet
VP02-110TB PDF
Price is not available, please RFQ
VP02-110TB Tech Specifications
  • Series:VP
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Liquid
  • Output Type:Switch
  • Output Configuration:-
  • Current:-
  • Minimum Liquid Specific Gravity:-
  • Switch Actuation Level:-
  • Mounting Type:Threaded
  • Material - Housing & Prism:Polysulfone (PES)
  • Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
  • Voltage Rating:100V ~ 121V