Encoder Products Company 802-20-S-0500-R-HV-1-F-5-SK-N
Manufacturer :
Encoder Products Company
Mfr. Part # :
802-20-S-0500-R-HV-1-F-5-SK-N
Description
2.0" SQUARE FLANGE, STAINLESS ST
Catalog
Encoders
DataSheet
802-20-S-0500-R-HV-1-F-5-SK-N PDF
Price is not available, please RFQ
802-20-S-0500-R-HV-1-F-5-SK-N Tech Specifications
  • Series:802S
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Encoder Type:-
  • Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
  • Pulses per Revolution:500
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 28V