Encoder Products Company 15S-20M1-0100NV1ROC-M00
Manufacturer :
Encoder Products Company
Mfr. Part # :
15S-20M1-0100NV1ROC-M00
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 6MM
Catalog
Encoders
DataSheet
15S-20M1-0100NV1ROC-M00 PDF
Price is not available, please RFQ
15S-20M1-0100NV1ROC-M00 Tech Specifications
  • Series:15S
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Open Collector
  • Pulses per Revolution:100
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V