Encoder Products Company 25T-11SJ-060NV1RHV-SMX-S3
Manufacturer :
Encoder Products Company
Mfr. Part # :
25T-11SJ-060NV1RHV-SMX-S3
Description
2.5" DIA. 5/8" DIA. BORE 1.75"
Catalog
Encoders
DataSheet
25T-11SJ-060NV1RHV-SMX-S3 PDF
Price is not available, please RFQ
25T-11SJ-060NV1RHV-SMX-S3 Tech Specifications
  • Series:25T
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
  • Pulses per Revolution:60
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V
  • Actuator Type:11mm Open Center