Encoder Products Company 25T-40SJ-1024NV1RHV-SMX-S3
Mfr. Part # :
25T-40SJ-1024NV1RHV-SMX-S3
Description
2.5" DIA. 1" DIA. BORE 1.75" TO
DataSheet
25T-40SJ-1024NV1RHV-SMX-S3 PDF
Price is not available, please RFQ
25T-40SJ-1024NV1RHV-SMX-S3 Tech Specifications
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
  • Pulses per Revolution:1024
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V
  • Actuator Type:40mm Open Center