Dynapar Corp HS35R0060H1E2
Manufacturer :
Dynapar Corp
Mfr. Part # :
HS35R0060H1E2
Description
0060 PPR, 1" BORE DIAMETER
Catalog
Encoders
DataSheet
HS35R0060H1E2 PDF
Price is not available, please RFQ
HS35R0060H1E2 Tech Specifications
  • Series:HS35R
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Encoder Type:Optical
  • Output Type:-
  • Pulses per Revolution:60
  • Voltage - Supply:5V ~ 26V