Encoder Products Company 58TP-10SJ-B1000B5OC-SMX-T6-S4
Manufacturer :
Encoder Products Company
Mfr. Part # :
58TP-10SJ-B1000B5OC-SMX-T6-S4
Description
ENCODER ROTARY PROG 58MM DIA 10M
Catalog
Encoders
DataSheet
58TP-10SJ-B1000B5OC-SMX-T6-S4 PDF
Price is not available, please RFQ
58TP-10SJ-B1000B5OC-SMX-T6-S4 Tech Specifications
  • Series:58TP
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Open Collector
  • Pulses per Revolution:Programmable
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 30V
  • Actuator Type:10mm Open Center