Encoder Products Company 15T-02SA-0200NV1RHV-M00
Mfr. Part # :
15T-02SA-0200NV1RHV-M00
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 3/8
DataSheet
15T-02SA-0200NV1RHV-M00 PDF
Price is not available, please RFQ
15T-02SA-0200NV1RHV-M00 Tech Specifications
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
  • Pulses per Revolution:200
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V
  • Actuator Type:10mm Open Center