Encoder Products Company 15T-02SA-3600NV1ROC-M00
Mfr. Part # :
15T-02SA-3600NV1ROC-M00
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 3/8
DataSheet
15T-02SA-3600NV1ROC-M00 PDF
Price is not available, please RFQ
15T-02SA-3600NV1ROC-M00 Tech Specifications
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Open Collector
  • Pulses per Revolution:3600
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V
  • Actuator Type:10mm Open Center