Encoder Products Company 25SP-38MG-B1000B5OC-SMX-T6-S4
Mfr. Part # :
25SP-38MG-B1000B5OC-SMX-T6-S4
Description
ENCODER ROTARY PROG 2.5" DIA 3/8
DataSheet
25SP-38MG-B1000B5OC-SMX-T6-S4 PDF
Price is not available, please RFQ
25SP-38MG-B1000B5OC-SMX-T6-S4 Tech Specifications
  • Pulses per Revolution:Programmable
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 30V