Grayhill, Inc. 62A15-02-060C
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Mfr. Part # :
62A15-02-060C
Description
ROTARY ENCODER OPT 24PPR 6" CBL
Catalog
Encoders
DataSheet
62A15-02-060C PDF
Price is not available, please RFQ
62A15-02-060C Tech Specifications
  • Series:62A
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Encoder Type:Optical
  • Output Type:Quadrature (Incremental)
  • Pulses per Revolution:24
  • Voltage - Supply:5V