Encoder Products Company 25T-34SJ-120NV1ROC-SMY-S3
Mfr. Part # :
25T-34SJ-120NV1ROC-SMY-S3
Description
2.5" DIA. 3/4" DIA. BORE 1.75"
DataSheet
25T-34SJ-120NV1ROC-SMY-S3 PDF
Price is not available, please RFQ
25T-34SJ-120NV1ROC-SMY-S3 Tech Specifications
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Open Collector
  • Pulses per Revolution:120
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V
  • Actuator Type:34mm Open Center