Encoder Products Company 702-20-S-4096-R-HV-1-S-1-SX-N-N
Mfr. Part # :
702-20-S-4096-R-HV-1-S-1-SX-N-N
Description
2.0" DIA 3/8" DIA. SHAFT SERVO
DataSheet
702-20-S-4096-R-HV-1-S-1-SX-N-N PDF
Price is not available, please RFQ
702-20-S-4096-R-HV-1-S-1-SX-N-N Tech Specifications
  • Encoder Type:Incremental
  • Output Type:Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
  • Pulses per Revolution:4096
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 28V