Encoder Products Company 15S-20M1-2500NV1ROC-M00
Mfr. Part # :
15S-20M1-2500NV1ROC-M00
Description
1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 6MM
DataSheet
15S-20M1-2500NV1ROC-M00 PDF
Price is not available, please RFQ
15S-20M1-2500NV1ROC-M00 Tech Specifications
  • Output Type:Open Collector
  • Pulses per Revolution:2500
  • Voltage - Supply:5V ~ 28V