3M 3M AB5100HF 2.06" X 10M
Manufacturer :
3M
Mfr. Part # :
3M AB5100HF 2.06" X 10M
Description
RF ABSORB TAPE 32.81'X2.06" ROLL
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
3M AB5100HF 2.06" X 10M PDF
Price is not available, please RFQ
3M AB5100HF 2.06" X 10M Tech Specifications
  • Series:AB5100HF
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Absorbing Tape
  • Shape:-
  • Length:32.810' (10.00m)
  • Width:2.060" (52.32mm)
  • Thickness - Overall:0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C