TEM96C-160-160-1.0
Manufacturer :
Mfr. Part # :
TEM96C-160-160-1.0
Description
RF & EMI ABSOBER SHEET, 160X160M
Catalog
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
DataSheet
TEM96C-160-160-1.0 PDF
Price is not available, please RFQ
TEM96C-160-160-1.0 Tech Specifications
  • Series:TEM96
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Absorbing Sheet
  • Shape:Square
  • Length:6.299" (160.00mm)
  • Width:6.299" (160.00mm)
  • Thickness - Overall:0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature:-60°C ~ 180°C