Laird - Performance Materials 4609PA51H01800
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Mfr. Part # :
4609PA51H01800
Description
GSKT FAB/FOAM 10.16X457.2MM DSHP
Catalog
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
DataSheet
4609PA51H01800 PDF
Price is not available, please RFQ
4609PA51H01800 Tech Specifications
  • Series:51H
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Fabric Over Foam
  • Shape:D-Shape
  • Width:0.402" (10.20mm)
  • Length:18.000" (457.20mm)
  • Height:0.181" (4.60mm)