Inventek Systems ISM43362-M3G-L44-E-C2.4.0.3
Mfr. Part # :
ISM43362-M3G-L44-E-C2.4.0.3
Description
RX TXRX MOD WIFI TRACE ANT SMD
DataSheet
ISM43362-M3G-L44-E-C2.4.0.3 PDF
Price is not available, please RFQ
ISM43362-M3G-L44-E-C2.4.0.3 Tech Specifications
  • Series:eS-WiFi™, WICED
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Frequency:2.4GHz
  • Sensitivity:-93dBm
  • Serial Interfaces:UART
  • Antenna Type:Integrated, Trace
  • Utilized IC / Part:BCM43362
  • Memory Size:1MB Flash
  • Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C