Inventek Systems ISM43362-M3G-L44-U-C3.5.2.4
Mfr. Part # :
ISM43362-M3G-L44-U-C3.5.2.4
Description
RX TXRX MODULE WIFI U.FL SMD
DataSheet
ISM43362-M3G-L44-U-C3.5.2.4 PDF
Price is not available, please RFQ
ISM43362-M3G-L44-U-C3.5.2.4 Tech Specifications
  • Series:eS-WiFi™, WICED
  • Package:Tray
  • Part Status:Not For New Designs
  • Frequency:2.4GHz
  • Sensitivity:-93dBm
  • Serial Interfaces:SPI, UART, USB
  • Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
  • Utilized IC / Part:BCM43362
  • Memory Size:1MB Flash
  • Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C